Centrum Kultury i Biblioteka w Nowe Sarzynie

Wyjazd do Medyni Głogowskiej

Wyjazd do Medyni Głogowskiej

11 maja, 2022

Wyjazd do Medyni Głogowskiej

10.05.2022r. rozpoczęliśmy realizację rządowego programu EtnoPolska. Centrum Kultury i Biblioteka zorganizowała dla lokalnej społeczności wyjazd do Medyni Głogowskiej. Z oferty skorzystali mieszkańcy w różnym wieku (od młodzieży po seniorów) i całym autokarem wyruszyliśmy  do Zagrody Garncarskiej.

Każdy z uczestników miał okazję spróbować pracy przy kole garncarskim i pod okiem instruktora wykonać dzbanek lub miseczkę, a także ulepić z gliny dowolną ozdobę. Powstało mnóstwo dzwonków, spodków, talerzyków i innych wyrobów. Podzielono nas na grupy i podczas,  gdy część uczestniczyła w warsztatach,  pozostali zwiedzali zagrodę z panią przewodniczką, która ciekawie opowiadała o historii tego zagłębia garncarskiego i jego mieszkańcach. Do atrakcji należało również malowanie kolorowymi farbkami glinianych kogutków, które wycieczkowicze otrzymali w prezencie wraz z wykonanymi przez siebie wyrobami z gliny.

Przed powrotem posililiśmy się tradycyjnym żurem w karczmie sąsiadującej z Zagrodą Garncarską. Wszyscy wrócili w dobrych nastrojach, obładowani pamiątkami.

NADCHODZĄCE
WYDARZENIA BIBLIOTEKA

Przeglądaj plakaty nadchodzących lub trwających wydarzeń w CKB w Nowej Sarzynie