Spotkanie autorskie z Wojciechem Chmielarzem

19 kwietnia, 2024

Spotkanie autorskie z Wojciechem Chmielarzem

18 kwietnia w naszej bibliotece przy ulicy Matejki odbyło się spotkanie autorskie z Panem Wojciechem Chmielarzem, uznawanym za jednego z najważniejszych współczesnych pisarzy powieści kryminalnych.
Pan Wojciech jest autorem m.in. serii książek o komisarzu Jakubie Mortce, cyklu gliwickiego oraz thrillerów psychologicznych. Wydarzenie było możliwe dzięki działalności przy naszej bibliotece dwóch Dyskusyjnych Klubów Książki i zostało sfinansowane ze środków Instytutu Książki pochodzących z dotacji celowej Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Pan Wojciech podczas rozmowy z licznie zgromadzoną publicznością dzielił się swoimi doświadczeniami pisarskimi, opowiadał o inspiracjach oraz procesie twórczym. Nie zabrakło również pytań dotyczących ekranizacji jego powieści oraz planów na przyszłość.
Spotkanie zakończyło się sesją autografów i zdjęć, podczas której każdy uczestnik miał okazję osobiście porozmawiać z autorem i zdobyć jego podpis na egzemplarzu książki. Uczestnicy wyrażali swoje zadowolenie z tego niezwykłego wydarzenia oraz wdzięczność za możliwość bliższego poznania Wojciecha Chmielarza.
Chcielibyśmy serdecznie podziękować wszystkim, którzy tak licznie przybyli w czwartkowe popołudnie do naszej biblioteki, aby wziąć udział w naszym wyjątkowym wydarzeniu. Za umożliwienie nam tego spotkania i wizytę bardzo dziękujemy Pani dr Marcelinie Janisz i Pani Katarzynie Buczek, które są koordynatorkami Dyskusyjnych Klubów Książki woj. podkarpackiego. Słowa podziękowania kierujemy do pań bibliotekarek i członkiń DKK z Grodziska Dolnego, które także wzięły udział w naszym spotkaniu. Dziękujemy Pani Natalii Trestce z Księgarni NOVA z Leżajska za przybycie i umożliwienie uczestnikom spotkania zakupienie książek Wojciecha Chmielarza.
Dziękujemy wszystkim przybyłym gościom, a Państwa zainteresowanie naszymi działaniami oraz literaturą ogromnie nas cieszy. Dzięki Wam nasza biblioteka staje się miejscem, gdzie spotykają się pasjonaci literatury, tworząc niepowtarzalną społeczność miłośników książek. Mamy nadzieję, że nasze kolejne wydarzenia również spotkają się z tak ogromnym zainteresowaniem i że będziemy mieli okazję zobaczyć Was ponownie.