03.04. DKK Seniorów

4 kwietnia, 2024

03.04. DKK Seniorów

3. kwietnia odbyło się spotkanie DKK Seniorów.
Pozostając poniekąd w klimacie poprzedniego spotkania rozmawialiśmy o książce „Czas wojny, czas miłości” Victorii Quische. Generalnie ta pozycja przypadła do gustu naszym Czytelnikom, choć nie brakło też słów krytyki. W niezbyt obszernej powieści autorka zawarła niezliczoną ilość faktów historycznych. Mniej lub bardziej zgrabnie wplotła w fabułę sporo autentycznych postaci z dziedziny kultury i nauki. Czuć brak przestrzeni dla tych wydarzeń, co umniejsza ich wiarygodność. Natomiast nasi klubowicze to dojrzali czytelnicy, mający za sobą niejedną ciekawą podróż, znający historię i przede wszystkim bogaci w różne doświadczenia życiowe. Przymknęli oko na pewne niedociągnięcia i po prostu strawili tę powieść. Na podsumowanie spotkania przytoczyli sentencje różnych pisarzy, którymi autorka otwierała kolejne rozdziały.