Spotkanie autorskie z Roksaną Jędrzejewską-Wróbel

29 września, 2022

Spotkanie autorskie z Roksaną Jędrzejewską-Wróbel

28.09.2022r gościliśmy Panią Roksanę Jędrzejewską-Wróbel. Pisarkę dla dzieci i młodzieży. Przeprowadziła u nas dwa spotkania, dzięki czemu więcej uczniów szkół podstawowych naszej gminy miało okazję wziąć udział w spotkaniu autorskim. Były to dwie klasy ze szkoły podstawowej w Nowej Sarzynie i trzy  ze szkoły podstawowej w Rudzie Łańcuckiej.

Pani Roksana w swojej twórczości dotyka aktualnych zagrożeń wynikających z rozwoju technologii. W tej konwencji poprowadziła również rozmowę z uczniami, pokazując pod jak ogromną presją żyją. Jak łatwo zatracić granicę między rzeczywistością a światem wirtualnym pozbawionym wartości tak bardzo potrzebnych do pełnego życia nam wszystkim.

Dzieci miały okazję kupić książki pisarki dzięki współpracy z Panią Teresą z lokalnej księgarni i poprosić o autograf Panią Roksanę.

Było to bardzo wartościowe i miłe spotkanie. Serdecznie dziękujemy

Spotkanie odbyło się w ramach programu „Partnerstwo Dla Książki”.

Dofinansowano ze Środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury