Centrum Kultury i Biblioteka w Nowe Sarzynie

Narodowe Czytanie 2021

Narodowe Czytanie 2021

6 września, 2021

Narodowe Czytanie 2021

W dniu 4 września 2021 r. o godz. 13.00 na placu za MOSiR-em odbyło się  Narodowe Czytanie 2021. Organizatorem była MiGBP w Nowej Sarzynie i jej filie.

Lekturą jubileuszowej, dziesiątej odsłony Narodowego Czytania była „Moralność pani Dulskiej” Gabrieli Zapolskiej. Jest to utwór, który piętnuje obłudę i zakłamanie. Odnajdujemy w nim komizm i gorzką ironię, ale główne przesłanie moralne każe potępiać zło w imię uczciwości i sprawiedliwości.

Głównym celem Narodowego Czytania jest promocja czytelnictwa, propagowanie dzieł polskiej literatury oraz wzmacnianie kulturowej i narodowej współnoty Polaków.

Na wstępie imprezy Burmistrz Miasta i Gminy Nowa Sarzyna Pan Andrzej Rychel odczytał list Prezydenta RP.

Następnie jako pierwsze zmierzyły się z dramatem uczennice LO w Nowej Sarzynie wspólnie ze swoim nauczycielem Panem Tomaszem Pytko.

Kolejną scenę zaprezentowali członkowie współpracującego z Biblioteką Klubu Seniora z Nowej Sarzyny.

Kolejnym punktem była gra terenowa dla dzieci pośrednio związana z problematyką zawartą w książce tzn. plotką. Wzięło w niej udział około 60 dzieci. Zadaniem uczestników było za pomocą mapy miasta odnaleźć kolejne części hasła, które w ostanim etapie, w bibliotece musiały złożyć i odszukać w książce.

Na koniec Burmistrz Miasta i Gminy Nowa Sarzyna spośród wszystkich uczestników wylosował i wręczył nagrody.

Zapraszamy za rok na czytanie utworu Adama Mickiewicza „Ballady i romanse”.

NADCHODZĄCE
WYDARZENIA BIBLIOTEKA

Przeglądaj plakaty nadchodzących lub trwających wydarzeń w CKB w Nowej Sarzynie