02.09.2021 Spotkanie DKK

6 września, 2021

02.09.2021 Spotkanie DKK

Dnia 2.09 odbyło się kolejne spotkanie DKK. Po niemalże rocznej przerwie nasz klub książki wznowił swoją działalność. Spotkaliśmy się z wielką przyjemnością by dyskutować o książce. Tym razem były to „Patyki, badyle” Urszuli Zajączkowskiej. Autorka oprócz tego, że jest botaniczką, jest też poetką i artystką, kocha muzykę, gra na flecie. Z tego powodu sposób w jaki opowiada o przyrodzie jest bliski poezji i filozofii, czuć, że kocha swoją pracę, a rośliny traktuje podmiotowo, jak istoty czujące, wrażliwe. Naszych klubowiczów ujął jej piękny język, który aż kipi pasją, czułością i zachwytem nad życiem. Pisze też o pięknie, lirycznie o przemijaniu i złożonych procesach życiowych. Otwiera nam oczy na świat wokół, przemycając jednocześnie mnóstwo faktów naukowych.

Zajączkowska daje nam nowe, inne, świeże i pełne wrażliwości spojrzenie na świat natury.