Centrum Kultury i Biblioteka w Nowe Sarzynie

Majowe spotkanie DKK

Majowe spotkanie DKK

13 maja, 2024

Majowe spotkanie DKK

W maju na spotkaniu Dyskusyjnego Klubu Książki rozmawialiśmy o reportażu Jessiki Bruder „Nomadland. W drodze za pracą”. Autorka, dziennikarka przez lata związana z „New York Timesem”, przez trzy lata była w drodze. Kupiła vana i przemierzała Stany Zjednoczone wzdłuż i wszerz, by pokazać życie współczesnych nomadów.

Klubowicze zgodnie uznali, że to odkrywcze, wnikliwe i uważne spojrzenie na współczesnych Amerykanów, którzy po kryzysie finansowym 2007-2009, ruszyli w drogę. „Nomadland” to obraz katastrofy, w której ludzie pracujący całe życie na jego ostatnim etapie zostali z niczym. To opowieść o wyzysku ocierającym się o współczesne niewolnictwo, o końcu świata emerytur, o niepewności i heroicznych próbach utrzymania się na powierzchni.

To książka głęboko ludzka i bardzo niepokojąca. Bruder zabiera czytelnika w wyprawę po coraz bardziej nierównej, niestabilnej i niepewnej przyszłości Ameryki. Ta podróż otwiera oczy, ale także pokazuje jak bohaterowie sobie radzą, współpracują, pomagają nawzajem i uczą trudnej sztuki przetrwania. To poruszająca, dająca wiele do myślenia i świetna do dyskusji opowieść o próbie podniesienia się z upadku i nadziei.

NADCHODZĄCE
WYDARZENIA BIBLIOTEKA

Przeglądaj plakaty nadchodzących lub trwających wydarzeń w CKB w Nowej Sarzynie