Centrum Kultury i Biblioteka w Nowe Sarzynie

Dzień Przedsiębiorczości w CKiB

Dzień Przedsiębiorczości w CKiB

6 kwietnia, 2022

Dzień Przedsiębiorczości w CKiB

Dzień przedsiębiorczości w szkołach został wprowadzony, by pomóc uczniom szkół ponadgimnazjalnych w przygotowaniu się do świadomego wyboru zawodu. Program pozwala rozwiać wątpliwości młodych ludzi związane z tym, jak naprawdę wygląda praca w wybranym zawodzie. Miło nam, że w tym roku kilkoro uczniów I Liceum w Nowej Sarzynie wybrało CKiB, żeby spędzić ten dzień z nami i poznać naszą pracę.

Najpierw młodzież pod opieką Huberta Kołtuna gościliśmy w bibliotece. Pokazaliśmy na czym polega obsługa systemu bibliotecznego Sowa, jak kataloguje się książki, wypożycza, zapisuje nowych czytelników. Dowiedzieli się też na czym polega pisanie projektów i wniosków o dotacje, w czym ostatnio odnosimy duże sukcesy.

Następnie nasi goście udali się do Ośrodka Kultury, gdzie Pani dyrektor Elżbieta Majewska opowiedziała o specyfice pracy w kulturze. Zobaczyli na czym polega nagłośnienie sali, jak się wyświetla film i odwiedzili pracownie gdzie odbywają się różne zajęcia artystyczne.

Mamy nadzieję, że młodzi ludzie miło spędzili ten dzień oraz że zainspirował ich do poszukiwania własnej drogi zawodowej.