Centrum Kultury i Biblioteka w Nowe Sarzynie

Dzień Przedsiębiorczości w CKiB

Dzień Przedsiębiorczości w CKiB

6 kwietnia, 2022

Dzień Przedsiębiorczości w CKiB

Dzień przedsiębiorczości w szkołach został wprowadzony, by pomóc uczniom szkół ponadgimnazjalnych w przygotowaniu się do świadomego wyboru zawodu. Program pozwala rozwiać wątpliwości młodych ludzi związane z tym, jak naprawdę wygląda praca w wybranym zawodzie. Miło nam, że w tym roku kilkoro uczniów I Liceum w Nowej Sarzynie wybrało CKiB, żeby spędzić ten dzień z nami i poznać naszą pracę.

Najpierw młodzież pod opieką Huberta Kołtuna gościliśmy w bibliotece. Pokazaliśmy na czym polega obsługa systemu bibliotecznego Sowa, jak kataloguje się książki, wypożycza, zapisuje nowych czytelników. Dowiedzieli się też na czym polega pisanie projektów i wniosków o dotacje, w czym ostatnio odnosimy duże sukcesy.

Następnie nasi goście udali się do Ośrodka Kultury, gdzie Pani dyrektor Elżbieta Majewska opowiedziała o specyfice pracy w kulturze. Zobaczyli na czym polega nagłośnienie sali, jak się wyświetla film i odwiedzili pracownie gdzie odbywają się różne zajęcia artystyczne.

Mamy nadzieję, że młodzi ludzie miło spędzili ten dzień oraz że zainspirował ich do poszukiwania własnej drogi zawodowej.

NADCHODZĄCE
WYDARZENIA BIBLIOTEKA

Przeglądaj plakaty nadchodzących lub trwających wydarzeń w CKB w Nowej Sarzynie