Centrum Kultury i Biblioteka w Nowe Sarzynie

Spotkanie z Wojciechem Jagielskim

Spotkanie z Wojciechem Jagielskim

15 września, 2023

Spotkanie z Wojciechem Jagielskim

W czwartek 14 września zaszczycił nas znakomity gość Pan Wojciech Jagielski. Jest on powszechnie znanym i uznanym, wielokrotnie nagradzanym dziennikarzem, reportażystą, pisarzem, obecnie jest  członkiem redakcji „Tygodnika Powszechnego”.

Wojciech Jagielski jest specjalistą od spraw Afryki, Kaukazu i Azji Środkowej, swego czasu był korespondentem wojennym, obserwatorem konfliktów zbrojnych w Afganistanie, Tadżykistanie, Czeczenii, Gruzji. Pierwsze kroki stawiał w Polskiej Agencji Prasowej.

Reportaże pana Wojciecha Jagielskiego łączą dogłębną wiedzę o opisywanych miejscach, są napisane świetnym stylem. Bohaterami są zwykli mieszkańcy ale też przywódcy, poznajemy realia w jakich żyją.

Spotkanie z Wojciechem Jagielskim w gronie miłośników literatury sprzyjało zadawaniu pytań i wymianie myśli. Pisarz chętnie

i wyczerpująco odpowiedział na wszystkie kwestie, które interesowały zgromadzonych gości. Na zakończenie spotkania wszyscy zainteresowani otrzymali dedykacje w książkach autora, podpisane tytuły znajdujące się w naszych zbiorach czekają na Państwa na półkach biblioteki. Dzięki uprzejmości księgarni „Nova” z Leżajska była również możliwość kupienia książek Pana Jagielskiego.

Spotkania autorskie są formą popularyzacji literatury, które w sposób szczególny przyczyniają się do promocji książek i ich twórców. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w tym wydarzeniu.

Spotkanie odbyło się w ramach zadania „Z biblioteką śladami pisarzy” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

 

NADCHODZĄCE
WYDARZENIA BIBLIOTEKA

Przeglądaj plakaty nadchodzących lub trwających wydarzeń w CKB w Nowej Sarzynie