Centrum Kultury i Biblioteka w Nowe Sarzynie

Spotkanie autorskie ze Stanisławem Łubieńskim

Spotkanie autorskie ze Stanisławem Łubieńskim

6 października, 2022

Spotkanie autorskie ze Stanisławem Łubieńskim

W środę 5 października mieliśmy przyjemność gościć Pana Stanisława Łubieńskiego, pisarza i dziennikarza, pasjonata ornitologii, zaangażowanego w edukację przyrodniczą, autora książek m. in. „Dwanaście srok za ogon” i „Książki o śmieciach”, laureata Nagrody Literackiej „Nike Czytelników”.

Nasze spotkanie dotyczyło w sposób szczególny właśnie zagadnieniom dotyczących odpadów: zarówno rysu historycznego, jak i recyklingu, problematyce konsumpcyjnego i bezrefleksyjnego stylu życia. Licznie przybyli słuchacze uważnie i z zaangażowaniem uczestniczyli w spotkaniu, dyskutując i pytając naszego gościa o sprawy szeroko pojętej ekologii. O książce „Dwanaście srok za ogon” rozmawialiśmy w naszym Dyskusyjnym Klubie Książki. Jest to napisany pięknym językiem, poruszający zbiór esejów o życiowej pasji i fascynacji autora ptakami.

Książki Stanisława Łubieńskiego są oczywiście w naszych zbiorach i serdecznie zapraszamy do ich wypożyczenia, bo w przystępny sposób, przybliżają trudne, ale niezwykle ważne sprawy.

Spotkanie odbyło się w ramach programu „Partnerstwo Dla Książki”. Dofinansowano ze Środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

 

 

 

 

 

NADCHODZĄCE
WYDARZENIA BIBLIOTEKA

Przeglądaj plakaty nadchodzących lub trwających wydarzeń w CKB w Nowej Sarzynie