Przemyśl i Krasiczyn 21.07.23r.

21 lipca, 2023

Przemyśl i Krasiczyn 21.07.23r.
  1. lipca w ramach projektu „Partnerstwo dla Książki” odbyła się wycieczka do Przemyśla. Wzięli w niej udział starsi i młodsi mieszkańcy naszej gminy.

Zwiedziliśmy Muzeum Narodowe w Przemyślu, Podziemną Trasę Turystyczną, Muzeum Dzwonów i Fajek, Archikatedrę Greckokatolicką i Rzymskokatolicką i rynek pełen zabytkowych kamienic. Korzystając z okazji, że znajdujemy się blisko Krasiczyna, podjechaliśmy zwiedzić znajdujący się tam uroczy renesansowy zamek i otaczający go przepiękny park ze starodrzewiem, stanowiący już niemalże egzotyczny widok, właściwy tylko dla takich miejsc.

Początek i koniec wycieczki odbył się w deszczu, ale zdecydowanie można powiedzieć, że pogoda nam dopisała.