Nietypowa lekcja historii w Woli Zarczyckiej

17 września, 2021

Nietypowa lekcja historii w Woli Zarczyckiej

Dnia 16 września  2021 r. w bibliotece w Woli Zarczyckiej miała miejsce nietypowa lekcja historii

Zaproszeni goście, Panie Maria Kłak i Stanisława Turczyn opowiadały uczniom I LO w Nowej Sarzynie realizującym projekt edukacyjny pod przewodnictwem Pani Moniki Ożóg o życiu podczas okupacji, i czasach powojennych. Zaproszone Panie wspominały mężczyzn, członków swoich rodzin służących w AK. W swoich wspomnieniach nie skupiały się jednak tylko na walce zbrojnej, wiele miejsca poświęciły matkom babciom i kuzynkom, sąsiadkom. Opowiadały o ich rozterkach, trudach dnia codziennego, o strachu i odwadze. O kobietach, których się już prawie nie pamięta, które zostawały same gdy mężczyźni szli walczyć. W swoich sercach pielęgnują pamięć o tych cichych bohaterkach tamtych dni.