Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku

7 września, 2022

Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku

• „Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku” – to kolejna atrakcja dla naszych czytelników, zrealizowana w ramach projektu „Z biblioteką mi po drodze” finansowanego z programu „Partnerstwo dla książki”
• W wycieczce uczestniczyli głównie seniorzy z terenu naszej gminy. Piękna pogoda sprzyjała zwiedzaniu skansenu ulokowanemu na brzegu Sanu, gdzie na malowniczym terenie 38 h zgromadzono największą w Polsce liczbę obiektów.
• W ramach wyjazdu odbyły się warsztaty artystyczne: malowanie makatek, wycinanki i kaligrafia.
• Obiad i lody na rynku zakończyły naszą wycieczkę, a uczestnicy postanowili jeszcze wrócić do Sanoka, który zostawił wspaniałe wrażenia.

„Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury”