Centrum Kultury i Biblioteka w Nowe Sarzynie

DKK Seniorów

DKK Seniorów

15 września, 2022

DKK Seniorów

08.09.2022r.

Spotkanie DKK Seniorów swoje spotkanie poświęcił powieści Gabrieli Gargaś „Zostań moim aniołem”. Książka mimo, że należy do nurtu tzw. literatury kobiecej porusza wiele kwestii ważnych i głębokich.

Główne bohaterki to siostry Marietta i Berenika. Jedna to dusza artystyczna, a druga całym sercem oddana pacjentom na oddziale OIOM-u. Oprócz tego wiele innych postaci, zmagających się z codziennymi kłopotami i zawirowaniami życiowymi. Mimo, że pozornie lekka książka czytelnicy dostrzegli w niej wiele mądrości i głębokich przemyśleń. Wiele cytatów i fragmentów tekstu zwróciło uwagę i skłoniło do refleksji. Mniej podobała się mężczyznom, którzy gustują w innych gatunkach literackich. Niektórym przeszkadzała też mnogość postaci i wątków oraz zdarzające się w tekście wulgaryzmy.

Podsumowując: książka to optymistyczna opowieść o aniołach, które czekają żeby nas uszczęśliwić, trzeba ich tylko dostrzec i dać im szansę. To również historia o pokiereszowanych rodzinach, zdradach, tęsknotach i nadziei.

NADCHODZĄCE
WYDARZENIA BIBLIOTEKA

Przeglądaj plakaty nadchodzących lub trwających wydarzeń w CKB w Nowej Sarzynie