Centrum Kultury i Biblioteka w Nowe Sarzynie

DKK w lutym

DKK w lutym

28 lutego, 2024

DKK w lutym

Podczas spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki 26 lutego omawialiśmy „Z niejednej półki” Michała Nogasia. Autor od wielu lat rozmawia z pisarkami i pisarzami o ich najnowszych książkach, pyta o inspiracje i źródła, z których czerpią. Zachęca do rozmów o polityce i współczesności. „Z niejednej półki” to zbiór najciekawszych wywiadów z najważniejszymi autorami z całego świata.
W książce znajdują się również niepublikowane dotąd wywiady z polskimi literatami: Dorotą Masłowską, Mariuszem Szczygłem, ale także szokująca opowieść Małgorzaty Rejmer o albańskich kobietach i rozmowa z Jerzym Pilchem o tym, jak napisać dobry felieton.
„Z niejednej półki” to również wstrząsające wywiady z pisarzami oraz laureatami Literackiej Nagrody Nobla – Olgą Tokarczuk, Swietłaną Aleksijewicz i Orhanem Pamukiem. Wspaniałe, arcyciekawe wywiady o życiu i o literaturze. Ale nie tylko. Bardzo częste są tematy polityczne i globalne np. dotyczące klimatu, faszyzmu, populizmu, seksizmu itd. Książka, mimo że imponującej objętości czyta się jednym tchem i jest to pozycja, którą warto mieć w swojej biblioteczce.

NADCHODZĄCE
WYDARZENIA BIBLIOTEKA

Przeglądaj plakaty nadchodzących lub trwających wydarzeń w CKB w Nowej Sarzynie