23.05.2023 DKK Seniorów

24 maja, 2023

23.05.2023 DKK Seniorów

23.05.2023r.

Tematem spotkania DKK Seniorów była książka Chiary Parenti „Sztuka sięgania gwiazd”.

Chiara Parenti to włoska pisarka porównywana przez czytelników do Yoyo Moyes. Autorka zmagała się od lat dziecięcych z wieloma fobiami (lękiem przed pająkami, ciemnością, mówieniem tego, co miała na myśli). W „Sztuce sięgania gwiazd” przenosi swoje obawy na główną bohaterkę.

Główna bohaterka Sole po śmierci żyjącej pełną piersią przyjaciółki podejmuje walkę ze swoimi ograniczeniami. Po drodze spotyka ludzi, którzy gotowi są jej w tym pomóc i którym ona także daje wsparcie.

Życie Sole jest podobne życia do wielu tysięcy osób. Każdy z nas w mniejszym lub większym stopniu  zmaga się ze swoimi własnymi kompleksami i obawami, nierzadko dotyczy to młodych osób. Dlatego ta powieść trafiła do naszych serc, kibicowaliśmy  bohaterce i sobie samym w pokonywaniu naszych słabości.