Centrum Kultury i Biblioteka w Nowe Sarzynie

Katarzyna Kubisiowska – spotkanie

Katarzyna Kubisiowska – spotkanie

17 maja, 2023

Katarzyna Kubisiowska – spotkanie

Uzupełnieniem programu DKK są spotkania autorskie finansowane przez Instytut Książki, dające możliwość osobistego spotkania klubowiczów z autorami czytanych przez siebie książek. Dzięki istniejącym w naszej Bibliotece Klubom gościliśmy Panią Katarzynę Kubisiowską dziennikarkę i pisarkę literatury faktu, członkini redakcji „Tygodnika Powszechnego”, autorki poczytnych biografii i książkowych wywiadów np. Danuty Szaflarskiej, Jerzego Pilcha, Wojciecha Manna czy Jerzego Vetulaniego.

Nasze spotkanie odbywało się w przededniu premiery bardzo oczekiwanej książki „Się żyje. Kora. Biografia”. Autorka jako jedyna miała dostęp do niepublikowanego archiwum Kory: fotografii, zapisków, nagrań. Tylko z nią zgodzili się porozmawiać najbliżsi Kory i opowiedzieli nieznane do tej pory historie z jej życia. Już wiadomo, że książka będzie przebojem na rynku wydawniczym: obiektywny obraz charyzmatycznej wokalistki, środowiska i czasów, które ją ukształtowały.

Pani Katarzyna opowiedziała jak wygląda proces twórczy, zbieranie materiałów, liczne spotkania i rozmowy. Podczas spotkania padły również pytania m. in. o pracę w „Tygodniku Powszechnym”. Autorka jest miłą, otwartą osobą, która chętnie i ciekawie odpowiadała na nasze pytania. Po spotkaniu była możliwość kupienia książek, zdobycia dedykacji i wspólnego zdjęcia.

Dofinansowano ze środków Instytutu Książki pochodzących z dotacji celowej Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

 

NADCHODZĄCE
WYDARZENIA BIBLIOTEKA

Przeglądaj plakaty nadchodzących lub trwających wydarzeń w CKB w Nowej Sarzynie