2023 ROKIEM WISŁAWY SZYMBORSKIEJ

25 stycznia, 2023

2023 ROKIEM WISŁAWY SZYMBORSKIEJ

Rok 2023 Rokiem Wisławy Szymborskiej

O doniosłości literackiego dorobku Wisławy Szymborskiej świadczą nie tylko nagrody, ale także fakt, że Szymborska wciąż ma wierne grono czytelników w Polsce i za granicą. Inspiruje literaturoznawców, kulturoznawców, filozofów, krytyków sztuki, a także zwykłych czytelników, którzy znajdują w jej poezji odpowiedzi na najważniejsze pytania. Tematy, które poruszała w swojej poezji, wciąż są aktualne. Forma, jaką się posługiwała, ciągle zachwyca mistrzostwem.

Senatorowie RP przypominają też w uchwale, że: Szymborska – poetka fascynuje czytelników na całym świecie, stała się ambasadorką polskiej kultury za granicą. Jej wiersze zostały przetłumaczone na ponad czterdzieści języków.

Serdecznie zapraszamy do Biblioteki na wystawę i oczywiście po tomiki poezji naszej Noblistki.