XXII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom

2 czerwca, 2023

XXII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom

W dniach 1-7 czerwca jest obchodzony XXII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom w tym roku obchodzony pod hasłem „Książka jest jak ogród”, zainspirowanym chińskim przysłowiem: „Książka jest jak ogród, który można włożyć do kieszeni”.

Tradycyjnie odwiedziłyśmy grupy przedszkolne w „Niezapominajce”, by przeczytać i zachęcić dzieci do odwiedzenia biblioteki z rodzicami. W tym roku do głośnego czytania wybraliśmy książki, które w szczególny sposób rozbudzają dziecięcą wyobraźnię, umożliwiając przeniesienie się do krainy fantazji i przygód niezwykłych bohaterów, którzy są źródłem wiedzy o emocjach i postawach ludzi, a także kształtują wyznawane w dalszym życiu wartości. Czytałyśmy również wiersze Juliana Tuwima, które bawią i zachwycają kolejne pokolenia młodych czytelników.