Centrum Kultury i Biblioteka w Nowe Sarzynie

Wyjazd do Krakowa

Wyjazd do Krakowa

30 października, 2023

Wyjazd do Krakowa

W piątek 27 października zorganizowaliśmy wyjazd na Targi Książki w Krakowie połączony ze zwiedzaniem miasta. Uczestnikami wydarzenia byli bibliotekarze z terenu powiatu, członkowie Dyskusyjnych Klubów Książki oraz najaktywniejsi czytelnicy naszych bibliotek. Zwiedziliśmy Muzeum Czartoryskich, jedno z najstarszych w Polsce, którego unikatowa kolekcja m. in. obrazy Rembrandta i słynna „Dama z gronostajem” Leonarda da Vinci pozostawiają niezatarte wrażenie.

Głównym celem wyjazdu były oczywiście Targi, które są świętem dla ludzi kochających literaturę.  Zwiedzający mają możliwość udziału w licznych spotkaniach, prelekcjach oraz dyskusjach, spotkania się z ulubionymi pisarzami, zdobycia autografów i powiększenia swoich domowych biblioteczek o nowe tytuły. My nie mieliśmy dużo czasu i został nam oczywiście pewien niedosyt. Budujący był dla nas widok młodych ludzi, którzy licznie odwiedzili Targi i wbrew powszechnej opinii okazuje się, że młodzież czyta😊.

Spotkanie odbyło się w ramach zadania „Z biblioteką śladami pisarzy” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

 

 

NADCHODZĄCE
WYDARZENIA BIBLIOTEKA

Przeglądaj plakaty nadchodzących lub trwających wydarzeń w CKB w Nowej Sarzynie