Wiesław Drabik- spotkanie w Bibliotekach

8 listopada, 2022

Wiesław Drabik- spotkanie w Bibliotekach

4 listopada naszą gminę odwiedził niezwykle popularny pisarz dla dzieci Pan Wiesław Drabik. Spotkanie z czytelnikami zostało sfinansowane z programu Partnerstwo Dla Książki w ramach zadania „Z biblioteką mi po drodze”.

Autor gościł u nas nie po raz pierwszy. Tym razem spotkania odbyły się w Jelnej, Nowej Sarzynie i Sarzynie, a uczestniczyły w nich grupy starszych przedszkolaków i młodszych klas szkół podstawowych.

Pan Wiesław pisze dla najmłodszych zabawne wierszyki i bajki, ale  potrafi też przybliżyć historię naszego kraju w sposób dostosowany do najmłodszych odbiorców. Same spotkania przebiegły w atmosferze zabawy i wspólnej rozmowy. Wszystkie dzieci były zaangażowane w dyskusję i otrzymywały drobne nagrody za aktywność. Było to  bardzo miłe spotkanie i mamy nadzieję, że nie ostatnie.