Centrum Kultury i Biblioteka w Nowe Sarzynie

Spotkanie z Zofią Stanecką

Spotkanie z Zofią Stanecką

24 października, 2022

Spotkanie z Zofią Stanecką

Dzisiaj tj. 24 października niezwykłym Gościem w naszej Bibliotece była Zofia Stanecka, polska autorka wspaniałych książek dla dzieci. Jej twórczość jest przepełniona poczuciem humoru i mądrością. Na spotkanie zaprosiliśmy grupy 5-i 6-latków z Przedszkola „Niezapominajka” z Nowej Sarzyny.
Jej najbardziej znaną serią są książeczki o małej Basi. Swoimi publikacjami autorka zachęca rodziców do czytania dzieciom i rozmawiania z nimi o książkach, gdy już zaczną samodzielnie czytać. Historie opowiadają o różnych sytuacjach, w jakich znalazła się Basia i jej rodzina. Pisarka opowiadała młodym czytelnikom o tym jak się pisze książki, skąd się bierze pomysły i jak potrzebna jest wyobraźnia w pracy pisarza, a także czytała fragmenty swoich bajek.

Świetny kontakt z dziećmi sprawił, że spotkanie było udane i żywiołowe, mamy nadzieję, że zachęcił dzieci do przyjścia po książeczki o Basi do naszej Biblioteki.

„Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-2025”

NADCHODZĄCE
WYDARZENIA BIBLIOTEKA

Przeglądaj plakaty nadchodzących lub trwających wydarzeń w CKB w Nowej Sarzynie