„Początek końca” Jakuba Małeckiego na listopadowym DKK

30 listopada, 2022

„Początek końca” Jakuba Małeckiego na listopadowym DKK

„Początek końca? Rozmowy o lodzie i zmianie klimatu” Jakuba Małeckiego i Julity Mańczak reportaż stał się pretekstem do smutnej dyskusji na listopadowym DKK. Autor to glacjolog zafascynowany pięknem lodowców, regularnie wraca na Spitsbergen by badać stan lodowych kolosów.

Książka wyjaśnia znaczenie wody i lodowców w przyrodzie, alarmuje i ostrzega przed globalnym ociepleniem i następstwami zanieczyszczenia środowiska. Reportaż jest pełen wywiadów z ciekawymi ludźmi, którzy pozwalają znaleźć odpowiedzi na szereg pytań dotyczących zarówno samych lodowców, jak i ich ogromnego wpływu na resztę planety. Czytelnikom nie spodobała się jedynie okładka, która w żaden sposób nie zachęca do sięgnięcia po tę pozycję. Zgodnie przyznali, że gdyby nie Klub pewnie nigdy nie przeczytaliby tej książki.

„Lód jest żywy, piękny i fascynujący. Musimy go chronić, bo on chroni nas”