Centrum Kultury i Biblioteka w Nowe Sarzynie

Ewa Chotomska – spotkanie autorskie

Ewa Chotomska – spotkanie autorskie

18 października, 2023

Ewa Chotomska – spotkanie autorskie

Nasi młodsi Czytelnicy mieli ostatnio okazję uczestniczyć w spotkaniach autorskich z panią Ewą Chotomską. Wydarzenia te odbyły się 17 i 18 października w filiach w Łętowni, Jelnej i Sarzynie.

Pani Ewa Chotomska to znana autorka książek, scenariuszy do programów telewizyjnych oraz tekstów piosenek dla dzieci. To osoba znana kilku pokoleniom. Jedni pamiętają ją jako Ciotkę Klotkę z programu Tik Tak, inni oglądali w dzieciństwie ,,Jedyneczkę” i ,,Budzika”, których współtwórczynią jest pani Ewa Chotomska. Wszyscy z pewnością znają piosenki ,,Szczotka, pasta”, czy ,,Mydło lubi zabawę”, do których napisała teksty. Pisarce został przyznany Order Uśmiechu.

Podczas spotkań w których uczestniczyli uczniowie pobliskich szkół zaprezentowane zostały książki autorki, piosenki oraz wiersze. Uczestnicy rozwiązywali zagadki, tańczyli oraz słuchali wspomnień pani Ewy o jej mamie, Wandzie Chotomskiej. Dzieci miały też mnóstwo pytań do autorki i chętnie ustawiały się w kolejkę po podpis na książkach, które mogły zakupić po spotkaniu. Spotkania z autorami książeczek, które dzieci znają są wspaniałym wydarzeniem w życiu małego Czytelnika.

Bardzo cieszymy się, że mogliśmy gościć u nas tak wspaniałego gościa.

Spotkanie w ramach zadania „Z Biblioteką śladami pisarzy” Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

NADCHODZĄCE
WYDARZENIA BIBLIOTEKA

Przeglądaj plakaty nadchodzących lub trwających wydarzeń w CKB w Nowej Sarzynie