DKK „Wojenna miłość” Doug Gold

24 marca, 2022

DKK „Wojenna miłość” Doug Gold

W środę 23 marca spotkaliśmy się w gronie członków Klubu Seniora, by po dłuższej przerwie porozmawiać o książce „Wojenna miłość” D. Golda.

Jest to prawdziwa historia miłości, która wbrew wszystkiemu rozkwitła między dwojgiem ludzi z dwóch końców świata, którzy podczas II wojny światowej walczyli o wolność. Książka jest powieścią opisującą losy słoweńskiej bojowniczki Josefine Lobnik i nowozelandzkiego jeńca Bruce’a Murraya, którzy dzięki niemal niemożliwym zbiegom okoliczności, pośród brutalnej wojny odkrywają miłość.

Wszyscy ocenili, że książka napisana jest ciekawie, jakby gotowy scenariusz filmu. Dyskusja siłą rzeczy była zdominowana przez aktualną sytuację i to co dzieje się za naszą wschodnią granicą. Sytuacja ludności cywilnej, walka partyzantów, zachowanie żołnierzy rosyjskich wtedy i obecnie przewijały się w rozmowie o książce.