Dkk Seniorów 10.09.24r.

11 września, 2024

Dkk Seniorów 10.09.24r.

10.09.24r. odbyło się DKK Seniorów
Omawialiśmy książkę „Życie na miarę” Marka Rabija.
Swoim reportażem autor zwraca uwagę czytelników na niewolniczą pracę mieszkańców Dhaki, którzy w zamian za nią często mogą liczyć tylko na nie dość syty posiłek. Przeludnienie stolicy Bangladeszu i nieustanny popyt na pracę gwarantuje niewyczerpane źródło pracowników, o prawa których nikt nie musi dbać. Rok po zawaleniu się Rana Plaza, ośmiokondygnacyjnej fabryki ubrań, dziennikarz pojechał zbadać warunki, w jakich produkuje się w Bangladeszu ubrania.
To bardzo ciekawy dokument, pokazuje przepaść między bezmyślnym konsumpcjonizmem a trudną walką o najmizerniejszy byt. Autor obiektywnie przedstawia życie codzienne mieszkańców o różnym statucie społecznym. Ocena tej sytuacji i odpowiedź czy możemy coś z tym zrobić, należy do czytelników.