DKK „Medalion z bursztynem” Anny Klejzerowicz

18 listopada, 2022

DKK „Medalion z bursztynem” Anny Klejzerowicz

Listopadowe spotkanie DKK Seniorów poświęciliśmy rozmowie o książce „Medalion z bursztynem” Anny Klejzerowicz. To fascynująca powieść kryminalna z wątkiem historycznym, rodzinnym oraz obyczajowym. To opowieść o przeszłości, która nie daje o sobie zapomnieć.

Wszystkim książka bardzo się podobała. Klubowicze uznali, że to zgrabnie napisana historia, intrygująca i trzymająca w napięciu o zaskakującym zakończeniu.  Akcja koncentruje się wokół rodzinnej tajemnicy z czasów II wojny światowej, ale w przeważającej części dzieje się współcześnie.

Współczesny Gdańsk. Podczas remontu domu po babce Ewa znajduje ukrytą kopertę, a w niej stary naszyjnik z bursztynem oraz… tajemniczy list. I nagle jej świat całkowicie się zmienia. Kobieta musi odnaleźć swoje korzenie, nie wiedząc, kim tak naprawdę jest ona sama, jej zamknięta w sobie matka, ich przodkowie. Nie wie jeszcze, że nie tylko o rodzinną przeszłość tu chodzi, lecz także o zbrodnię, a zagrożenie jest wciąż realne…Autorka zgrabnie wplotła w powieść prawdziwe wydarzenia, miejsca i osoby oraz topografię Gdańska i wybrzeża.

Czytelnicy zgodnie stwierdzili, że chcieliby więcej tego typu książek na naszych spotkaniach, bo czyta się ją jednym tchem i z prawdziwą przyjemnością.