Centrum Kultury i Biblioteka w Nowe Sarzynie

Ałbena Grabowska – spotkanie autorskie

Ałbena Grabowska – spotkanie autorskie

14 lutego, 2023

Ałbena Grabowska – spotkanie autorskie

10 lutego gościliśmy Panią Ałbenę Grabowską, polską pisarkę z wykształceniem medycznym, czynną zawodowo neurolog i epileptolog.

Poczytna autorka odwiedziła naszą filię w Sarzynie oraz główną siedzibę biblioteki. Goście dopisali na obydwóch spotkaniach. Pani Ałbena jest autorką wielu popularnych książek, z których największą sławą cieszy się zekranizowana saga „Stulecie Winnych”. W jej dorobku znajdziemy powieści obyczajowe z tłem historycznym, kryminały, powieści psychologiczne, a także na poły biograficzną, odkrywającą zakątki rodzinnych stron autorki w urokliwej Bułgarii pt. „Tam, gdzie urodził się Orfeusz”.

Pani Ałbena jest osobą niezwykle sympatyczną, kontaktową, posiada rozległą wiedzę i  jest interesują rozmówczynią. Podzieliła się z nami wieloma ciekawymi historiami, anegdotami, opowiedziała o swoim życiu i twórczości. Spotkania przebiegły w bardzo miłej atmosferze, a zainteresowani czytelnicy mieli okazję zadać pytanie, zaopatrzyć się w książki Pani Ałbeny i otrzymać autograf oraz tradycyjnie zrobić pamiątkowe zdjęcie.

Spotkanie odbyło się w ramach zadania „Biblioteka miejscem spotkań”. „Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-2025”.

 

NADCHODZĄCE
WYDARZENIA BIBLIOTEKA

Przeglądaj plakaty nadchodzących lub trwających wydarzeń w CKB w Nowej Sarzynie