Narodowe Czytanie „Kordiana” Juliusza Słowackiego

9 września, 2024

Narodowe Czytanie „Kordiana” Juliusza Słowackiego

W sobotę 7 września w budynku CKiB w Judaszówce odbyło się sympatyczne spotkanie z naszymi czytelnikami. Tegoroczne Narodowe Czytanie rozpoczął Pan Burmistrz Miasta i Gminy Pan Andrzej Rychel czytając fragment listu Prezydenta Polski, przybliżając tym w skrócie omawiane w tym roku dzieło Juliusza Słowackiego pt. „KORDIAN”.
Prolog odczytały czytelniczki Filii w Sarzynie: Panie Marta Trestka, Sylwia Skubis i Justyna Pelc. W role książkowych bohaterów wcielili się kolejno:
jako Narrator – Pan Tomasz Pytko, Kordian – Krzysztof Dmitrowski, Laura – Zuzanna Brzyska, Grzegorz – Dawid Dołęga, z LO w Nowej Sarzynie oraz Radna Rady Miejskiej Pani Ewa Kuźniar jako Imaginacja oraz Pan Ireneusz Kuźniar jako Strach.
W tym miejscu chcemy złożyć szczególne podziękowania I LO w Nowej Sarzynie, za coroczne wspieranie naszej Biblioteki w Narodowym Czytaniu i uświetnianie go swoim zaangażowaniem. Jesteście z nami już od 2019 r. Dziękujemy!!!!
Później rozpoczęła się druga część, mniej oficjalna, na którą z niecierpliwością czekały dzieciaczki – nasi najmłodsi czytelnicy i zarazem zwycięzcy konkursu czytelniczego „Kto czyta, nie błądzi…” 2024.
Spośród 109 uczestników konkursu wyłoniono 45 najaktywniejszych młodych czytelników, którzy przeczytali łącznie 4108 książek.
WIELKIE GRATULACJE !!!!
Nagrody w konkursie ufundowali :
Pan Krzysztof Zygmunt „AUTO-SERVICE”
Pan Krzysztof Kozłowski „AUTO MOTO CENTRUM”
Pan Tomasz Bąk „LS-SERVICE”
Pan Zbigniew Bogdan „BEST CAR”
oraz Pan Burmistrz Miasta i Gminy Nowa Sarzyna.
Bardzo dziękujemy.