9. lipca DKK Seniorów

10 lipca, 2024

9. lipca DKK Seniorów

9. lipca tematem spotkania DKK Seniorów była książka Andżeliki Kuźniak i Eweliny Karpacz-Oboładze
pt. ”Krótka historia o długiej miłości”.
Rzeczywiście tytuł tej pozycji jest bardzo trafiony. Historia krótka, zbyt krótka. O miłości, która połączyła dwoje młodych ludzi skazanych przez władze powojennej Polski za działalność konspiracyjną w czasie wojny. Książka pozostawiła w nas uczucie niedopowiedzenia, niedosytu, właściwie to przedruk listów, w dodatku poddanych korekcie ortograficznej, co dodatkowo odarło tę historię z jej jakiegoś osobistego wątku. Z czegoś co mogłoby nam więcej powiedzieć o jej bohaterach. Brak wprowadzenia czytelnika (zwłaszcza młodego) w ówczesną sytuację historyczną i polityczną.
Natomiast uczucie, które połączyło tych dwoje na całe ich życie, przez okoliczności, bez których pewnie by się nie wydarzyło, to temat na znacznie dłuższą historię.