21.03.23r. DKK „Oskar i pani Róża

24 marca, 2023

21.03.23r. DKK „Oskar i pani Róża

21.03.2023r.  DKK Seniorów

Wiosnę powitaliśmy bardzo refleksyjnie książką Erica- Emanuela Schmidta pt.:„Oskar i Pani Róża”. Rozważaliśmy trudne tematy choroby i śmierci, a także samotności, która wtedy niestety jest często nieodłącznym towarzyszem. Rozmowa z chorymi i dodanie im otuchy jest niezwykle trudnym zadaniem zarówno dla najbliższych, jak lekarzy.

Mimo tak przejmującego tematu autor stara się powieść swoich czytelników w stronę światła w tunelu. Odkrywa przed nimi nadzieję i prawdziwe pocieszenie. Pani Róża otacza przyjaźnią nieuleczalnie chorego chłopca i jego rodziców. Dzięki wolontariuszce Oskar zyskuje coś bardzo cennego: wiarę i sens życia.

Eric-Emanuel Schmidtt – francuski dramaturg, eseista i powieściopisarz, z wykształcenia filozof. Na świecie jest znany głównie jako twórca teatralny. Jego książki są tłumaczone w 35. językach.

„Oskar i pani Róża” to jego najsłynniejsza powieść. Polecamy